POLITYKA OPEN ACCESS
Czasopismo wydawane jest na zasadach Open Access.
Od 2025 r. wszystkie artykuły udostępniane są na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe (CC BY 4.0)
Wcześniej obowiązująca licencja: Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez Utworów Zależnych 4.0 Międzynarodowa (CC BY-NC-ND 4.0).
COPYRIGHT: Łódzkie Towarzystwo Naukowe
Autor utworu przenosi na Wydawcę całość autorskich praw majątkowych i praw pokrewnych, łącznie z wyłącznym prawem do udzielania zezwoleń na wykonywanie zależnego prawa autorskiego, do nieograniczonego w czasie korzystania i rozporządzania utworem w kraju i za granicą.
Autor zachowuje prawo do korzystania z utworu w prowadzonej przez siebie działalności naukowej i dydaktycznej oraz zamieszczania Utworu w repozytoriach na zasadach licencji Creative Commons CC BY 4.0 (Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa).
PUNKTACJA MNiSW
Acta Geographica Lodziensia znajduje się na liście czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – 70 punktów
________________________________________________________________________________________________________________________________________
DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
Czasopismo dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Rozwój czasopism naukowych" na podstawie umowy nr RCN/SN/0116/2021/1 z dnia 17 grudnia 2022 r. Okres realizacji projektu: 31 października 2022 r. - 30 października 2024 r. Wartość dofinansowania: 51 000,00 zł.
Celem programu jest wsparcie polskich czasopism naukowych w realizacji strategii ich rozwoju obejmujących działania zmierzające do podniesienia poziomu praktyk wydawniczych i edytorskich, zwiększenia wpływu czasopism na rozwój nauki oraz utrzymania się czasopism w międzynarodowym obiegu naukowym.
________________________________________________________________________________________________________________________________________
Aktualny numer

REDAKTOR TOMU: Włodzimierz Pawlak
Czasopismo dofinansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Rozwój czasopism naukowych”.